CellnCMS
X
X
Bilet Sınıfı
İstanbul Şehir Rehberi

İstanbul Uçak Bileti

İstanbul için en uygun uçak bileti biletsorun.com’da. Uçak firmalarının tek tek sitelerine girip İstanbul uçak bileti için zaman kaybetmenize gerek yok. Şimdi biletsorun.com’a gelerek birçok işlemi tek bir tıkla gerçekleştirebilirsiniz. Siz sadece gidiş-geliş zamanınızı belirleyin yeter. Biletsorun.com sizin için tüm firmaları, uçuş saatlerini ve günleri karşılaştırarak, size en uygun İstanbul uçak biletini sunar. Bu sayede havayolu şirketlerinin indirim ve avantajlarını da karçırmamış olursunuz. Biletsorun.com’dan İstanbul için en avantajlı biletleri güvenle satın alabilirsiniz.

 

Biletsorun.com ile kolayca rezervasyon yapabilir, geliş gidiş saatlerini, yerini ve gününü belirleyebilir, kişi türüne ve sayısına göre filtrelemeler yapabilir ve çıkan sonuçlardan size en uygun gelen İstanbul uçak biletini satın alarak güvenli uçuşun keyfini çıkarabilirsiniz.

 

İstanbul’daki Havalimanları

İstanbul’da Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı olmak üzere iki adet havalimanı vardır. Ortadoğu’yu ve Asya’yı Avrupa’ya bağlayan en büyük havalimanlarından biri olan Atatürk Havalimanı 1953 yılında kurulmuş olup halen yoğun bir şekilde faaliyet göstermektedir. Öyle ki, 2014 yılında dünyanın en yoğun 13. Havalimanı olarak belirlenmiştir. Her yıl yaklaşık 60 milyon yolcu gidiş-geliş yapmaktadır. 345.270 metrekarelik terminal büyüklüğüne sahiptir.

 

İstanbul’daki ikinci büyük havalimanı ise daha sonradan kurulan Sabiha Gökçen Havalimanıdır. Yapımına 1998 yılında başlanmış ve 2001 yılında bitmiştir. Anadolu yakasında bulunan bu havalimanı da iç ve dış hatların büyük yükünü çeker.  Uluslararası kodu ISG’dir. Her yıl yaklaşık 30 milyon kişi tarafından kullanılır.

 

İstanbul Hakkında

İstanbul, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en kalabalık şehridir. Yine nüfus bakımından dünyanın da en kalabalık 6.şehri olarak tarihe geçmiştir. Yaklaşık 18 milyona dayanan nüfusu ile hem Avrupa’da hem de Asya’da konumlanmış ve toplam 5.462 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. İstanbul dünyanın her noktasında sürekli olarak turist çeken en önemli şehirlerden biridir. Tarihi ve bugün geldiği durum itibarıyla herdaim göz önünde olmuş ve herkesin ilgisini çekmiştir.

 

İstanbul Tarihi

İstanbul medeniyetler başkentidir. Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olmuştur. Bu haliyle üç büyük dinin kesiştiği, her milletten  insanın yaşadığı, sosyla ve kültürel olarak gelişmiş önemli bir yer olarak geçer. 1453 yılında Osmanlı İmparatoru Fatih Sultan Mehmet’in Bizans İmparatorluğu’na son vererek İstanbul’u alması çağ kapatıp çağ açan olay olarak bilinir. O tarihten bugüne kadar da İstanbul Türklerin en önemli kenti olmuş ve uzun süre başkentlik yapmıştır.

 

İstanbul İklimi ve Bitki Örtüsü

İstanbul bitki örtüsü Akdeniz iklimi bitki örtüsüne benzer. İstanbul ve çevresinde bu nedenle daha çok maki görülür. Yine iklimi sayesinde de yeşil bir görünümdedir. İstanbul’un ormanlık alanları 280 bin hektardır. En bilinen ormanlardan biri de, merkeze 20 km uzaklıktaki Belgrad Ormanı’dır.

 

İstanbul’daki Yöresel Lezzetler

İstanbul denildiğinde akla hemen kültür ve tarih gelir. Ama İstanbul’un da her ilin olduğu gibi kendine has yöresel yemekleri vardır. Bunlar arasında Sultanahmet Köftesi, Sarıyer böreği, Fava, Beyinli Kebap gibi yemekler hemen aklan ilk gelenlerdir. Yine Karadeniz’de olduğu gibi burada da balık yemekleri ön plana çıkar. Bunların dışında, bu yöreye özgü olmasa da, İstanbul’la özdeşleşen yiyecekler de bulunur. Örneğin kokoreç, boza, mücver ve hamburger gibi.

 

İstanbul’da Gezilecek Yerler

İstanbul’u gezmek için uzun süreler ayrılması gerekir. Her tarafından bir kültür çıkan bu şehrin en bilinen turistik noktası Sultanahmet meydanıdır. Eski İstanbul da denilen bu noktada Roma ve Bizans dönemine ait eserler görmek mümkündür. Her yıl binlerce turist çeken Aya Sofya’da buradadır. Bunların dışında Topkapı Sarayı, Galata Kulesi, Süleymaniye Cami ve Marmara adaları mutlaka görülmelidir.