CellnCMS
X
X
Bilet Sınıfı

Sıkça Sorulan Sorular

Biletsorun.com güvenilir mi?

Biletsorun.com web sitesi güvenliğini SSL adını verdiğimiz güvenlik sistemi ile sağlamaktadır. Bu güvenlik sistemi sayesinde sitemizi ziyaret eden misafirlerimizin bilgileri ile biletsorun.com sitesi ile köprü görevini görerek, bilgilerin üçüncü şahıslara ulaşmamasını sağlamaktadır.

 

Online uçak bileti almak neden daha avantajlıdır?

Online uçak bileti almanın en büyük avantajlarından biri zamandan tasarruf etmektir. Evinizden, işyerinizden veya internete ulaşabildiğiniz sürece bulunduğunuz her yerden uçak biletinizi satın alabilmeniz mümkündür. 

 

Ayrıca gece veya gündüz dilediğiniz bir zaman diliminde uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

 

Online uçak biletini dilerseniz başka birine de satın alabileceğiniz gibi sevdiğiniz birine hediye de alabilirsiniz.

 

Kampanyaları takip ederek, çok uygun uçak bileti fırsatları yakalayabilirsiniz.

 

Online uçak bileti satın alırken kredi kartı ve şahsi bilgilerimin güvenliği nasıl sağlanıyor?

Web sitemiz üzerinden uçak bileti satın alırken 3D Security adı verilen güvenlik uygulaması kullanılmaktadır. Bankanız aracılığı ile aldığınız kredi kartınız ile yapacağınız satın alma işlemi sırasında, cep telefonunuza gelen şifre ile online uçak biletinizi satın almanızı sağlar. Cep telefonunuza gelen şifreyi girmeden kesinlikle kredi kartınızdan para çekilmez. 

 

PNR kodu nedir ve ne işe yarar?

Rakam ve harflerden oluşan PNR Kodu (Passenger Name Record) yani “Yolcu İsim Kaydı” internetten bilet alırken oluşur. Bu kod ile bilet değişim veya iptal işlemlerinizi yapabilirsiniz. Biletiniz kaybolsa bile bu kod yardımı ile yeni bilet çıkarabilirsiniz.

 

Online check-in nedir ve ne zaman yapmak gerekir?

Online check-in, bilet alım işleminizden sonra uçuşunuza 45 veya 60 dakika kala havayolu firmalarının veya acentelerin web sitelerinde bulunan “Online Check-in” bölümlerinden PNR kodunuzu girerek yapabilirsiniz. Bu işlemden sonra e-mailinize veya telefonunuza gelecek olan barkodu uçuş biniş kartı olarak kullanabilirsiniz.

 

Uçak yolculuğunda el bagajı limiti ne kadardır?

El bagajlarına ek ücret alınmamakla birlikte, bazı limitler getirilmiştir. El bagajlarınızın 55x40x23 cm ebatlarında ve maksimum 8 kg olması gerekmektedir. Eğer belirlenen bu limitlerin üzerine çıkarsanız ek ücret ödemeniz istenebilir. Bu limitler çoğu havayollarında benzerlik göstermekle beraber, farklı sınıflardaki uçuşlar da bagaj limitleri kendi aralarında farklılık gösterebilir.

 

Her uçuş sınıfı için ücretsiz taşınabilen bagajlar şu şekilde olmaktadır:  Küçük el çantası (bay veya bayan), çanta şeklinde olan ana kucağı, küçük fotoğraf makinesi ve kamera, dizüstü bilgisayarlar…

 

Bagajımda hasar oluştuysa veya bagajım kaybolursa ne yapmalıyım?

Bagaj hasarı veya bagajın kaybolması  yolcuların sıklıkla rastladıkları sorunların başında gelmektedir. Bagajınızı teslim aldığınızda, bagajınızdaki hasarı hemen görebildiyseniz, hava yolunun “Kayıp Eşya Bürosu” na bagajınızı göstererek hasarın talebini isteyebilirsiniz. Eğer o anda bagajınızdaki hasarı göremediyseniz, hava yoluna 7 gün içinde durumunuzu bildirerek hasarın karşılanmasını isteyebilirsiniz.

 

Bagajınızdaki kaybolma ve hasarlara karşı önerebileceğimiz; uçağa binmeden bagajınızın fotoğrafını çekmek ve içindeki eşyaların bir listesini yapmak olabilir. Bu liste bagajınızın kaybolması durumunda dolduracağınız formda size çok yardımcı olacaktır. Check-in işlemleriniz sırasında size verilen bagaj etiketlerini de kaybetmemeniz gerekmektedir.